Obecność w internecie jest kluczową rzeczą dla małej firmy, ale niekiedy może zrobić więcej szkody niż pożytku. Anthony Karibian oferuje porady opisując, jak powinna być stworzona dobra, lecz nawet darmowa strona www. Dobry biznes w sieci przyciągnie gości i przekształci ich w płacących klientów.

Nieuniknione zaostrzenie rynku pracy odgrywa rolę w rosnącej liczbie nowo powstałych przedsiębiorców i zakładania przez nich własnych firm i tworzenia nowych miejsc pracy.

W pewnych dziedzinach jest tłoczno i ​​bardzo konkurencyjnie. Wiele małych firm walczy zaciekle, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. To oczywiste, że taka darmowa strona www jest niezbędna, jeśli chcemy, aby nasza firma uderzyła silnie w konkurencję.

Niestety, w tym momencie mamy mieszankę dobrych i złych. Do pozytywnych należy to, że badania 10.000 brytyjskich mikroprzedsiębiorstw wykazały, że są one bardziej cyfrowo świadome niż dotychczas sądzono, że 81% działa na stronie internetowej w sieci. Dotychczasowe szacunki zazwyczaj oscylowały wokół 50 %.

Pomimo entuzjazmu, większość z tych miejsc martwi – po prostu nie są one odpowiednio wykonane do zastosowania w dzisiejszej erze cyfrowej. Zdecydowana większość mikroprzedsiębiorstw korzysta z witryn, które są oparte na starej, nieaktualnej technologii. Taka darmowa strona www wydaje się być statyczna i niezmienna, ograniczona do pięciu podstron i nie oferuje systemu zarządzanie treścią. Dlatego nie mogą oni wykonywać podstawowych oraz niezbędnych zadań marketingowych, takich jak wysyłania zdjęć i publikowania referencji klientów. Efektem końcowym jest to, że ich darmowa strona www zajmuje bardzo niskie miejsce w wyszukiwarce Google. Firmy te są skuteczne w działaniach off-line i marnują swoje ogromne możliwości rozwoju. Wiele firm chce zrobić więcej w tej dziedzinie – ale większość z nich nie wie, jak mogą rozpocząć proces nie wydając ogromnych ilości pieniędzy.